4 Aylık 2 Haftalık bebeğin Gelişimi Ve Bakımı

  • 11 Kasım 2014
  • 869 kez görüntülendi.
4 Aylık 2 Haftalık bebeğin Gelişimi Ve Bakımı

4 Aylık 2 Haftalık bebeğin Gelişimi Ve Bakımı

Bebeğiniz büyüdükçe ve güçlendikçe, bakımı konusunda tek taraflı olmayın. Yani, doğru gelişimi için farklı pozisyonlarda bulunmasını sağlayın. Örneğin yatırırken güçlenmesine ve esnekliğinin düzgün şekilde gelişmesine yardımcı olmak için, başını koyma şeklinizi her seferinde değiştirin, bazen bir tarafının üstüne bazen de diğer tarafının üstüne koyun. Eğer yatağının kenarına iliştirilmiş aktivite oyuncakları ve / veya ayna varsa, periyodik olarak bunların yerini değiştirin. Bebeğinizi beslerken, onu tutma yönünüzü her seferinde değiştirin. Yönlerini değiştirmek her türlü hareketi yapabilme yeteneği ve daha iyi kas kontrolü geliştirmesine yardımcı olur ve bunlar yavaş yavaş geliştirdiği el göz koordinasyonu için gereklidir. Daha büyük ve güçlü bir bebek muhtemelen alt değiştirme sırasında daha fazla kıpırdanacaktır. Altını değiştirirken her zaman bir elinizi bebeğinizin üzerinde tutun. Altını değiştirmek için bebeğinizi yatırmadan önce gerekli olan tüm malzemeleri yanınıza alın ve hızlı çalışın. Bazı ebeveynler alt değiştirme masalarının üzerine müzikli dönenceler koymaktadır, bu sayede bebeklerinin bakacak bir şeyleri olmaktadır. Sadece alt değiştirme sırasında oyuncaklarla dolu bir sepet bulundurmak ve bunları döndürmek veya göstermek de bebeğinizin altını değiştirene kadar fazla kıpırdanmadan durmasına yardımcı olur.

Problem & Çözüm

Bebeğiniz biberonu almadığında

İlk aylar sadece anne sütü ile beslendikten sonra bir bebeğin biberon istememesi anormal bir durum değildir. Bebeğinizin bu geçişi yapmasına yardımcı olacak ipuçları şunlardır:

Bunu ilk yapan siz olmayın. Eğer eşiniz gibi başka biri biberonu verirse geçiş daha kolay olabilir. Bebeğiniz sütünüzün kokusunu 6 metre kadar mesafeden alabilir, bu nedenle onu cezbeden şeyi ortadan kaldırmak en iyisidir.

Bebeğinizi biberonun emziği ile ikna etmeye çalışın. Biberon emziğini biraz ısıtın ve hatta biraz anne sütü sürün. Biberona alışana kadar bebeğinizin biberon emziği ile oynamasına veya onu çiğnemesine izin verin. Eğer varsa bebeğinizin emziğine benzer bir biberon emziği kullanmak da faydalı olabilir.

Sevgi gösterin. Bebeğinizi emzirirken gösterdiğiniz sevgiyi ve fiziksel ilgiyi gösterin.

Farklı zamanlar veya pozisyonları deneyin. Bebeğinizi normalde beslediğinizden daha geç bir saatte beslerseniz iyice acıkmış olacağından biberonla beslemeniz daha kolay olabilir. Bebeğinizi emzirirken tuttuğunuzdan daha dik tutmak da anne sütü beklentisinin kırılmasına yardımcı olabilir.

Bardakla verin. Eğer bebeğiniz biberonu reddetmeye devam ediyorsa, bardak kullanmayı deneyin. Bu, 4 aylık bir bebek için biraz zor ve her zaman etkili olmayan bir şeydir, bu nedenle sadece ara sıra uygulamak için ideal bir yöntemdir. Bebeğinizi dik tutun ve bardağı yavaşça ve dikkatli bir şekilde eğin. Bazı anneler bebekleri bardak kullanana kadar, yani 6-8 aylık olana kadar emzirmeye devam etmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ