7 Aylık 3 Haftalık bebeğin Gelişimi Ve Bakımı

  • 11 Kasım 2014
  • 766 kez görüntülendi.
7 Aylık 3 Haftalık bebeğin Gelişimi Ve Bakımı

7 Aylık 3 Haftalık bebeğin Gelişimi Ve Bakımı

Bebeğiniz dünyasında işlerin nasıl yürüdüğünü anlamaya başlıyor. Bazı konseptler sizin için çok temel olabilir fakat bunlar bir bebek için keşif niteliğindedir. Buna bir örnek, nesnelerin varlığı yani bir nesnenin görüş alanı dışına çıktıktan sonra bile varolduğunun bilinmesidir. Bu nedenle ce-ee favori bir oyundur. İlk başta bebeğiniz, sadece yüzünüzü ellerinizle saklasanız bile yokluğunuzdan rahatsız olmuş olabilir, nereye gittiğinizi anlamamıştır. Fakat yüzünüzü kapattığınız zaman hala orada olduğunuzu bilir ve siz ellerinizi yüzünüzden çekip nazikçe “ce eee” dediğiniz zaman haklı olduğunu keşfetmesiyle birlikte mutlu olur. Bir oyuncağı battaniyeye sararak veya birkaç saniye arkanızda tutarak bu oyunun çeşitli varyasyonlarını da oynayabilirsiniz.

Benzer şekilde, bebeğiniz daha küçükken bir oyuncağını veya emziğini yatağından düşürdüğünde ağlıyorken şimdi yatağının kenarına doğru bakarak, eğilerek onu arayabilir. Bu, bir bebeğin tam bir çaresizlik halinden daha büyük bir bebeğin artan özgüvenine doğru atılan heyecanlı adımlardan birisidir.

Bebeğiniz 1 yaşına gelene kadar, inek sütü içmemelidir. Diğer nedenlerin yanı sıra, inek sütünün yüksek sodyum içeriği böbreklerine zarar verir.

Şimdi Neler Yapabilirsiniz?

Bağımsız bir çocuk yetiştirin

Eğer bebeğiniz hala ayrılma endişesi göstermiyorsa, kendinizi hazırlayın: Eli kulağında olabilir. Eğer halihazırda ayrılma endişesi gösteriyorsa, bu endişeler hafiflemeden önce birkaç ay daha sıkıca sarılmalarının artabileceği durumuna hazırlıklı olun.

Mutsuzluğunu gidermek ve ortamı bağımsız bir görünüme hazırlamak için:

Yeni şeyler araştırması ve denemesi konularında bebeğinizi cesaretlendirin. Çevresinin güvenli olduğundan emin olun ve sınırlarını test etmesi için ona bol bol şans verin. Ayrıca bazı zamanlar onu yalnız bırakın. Bunun anlamı bebeğinizi evin herhangi bir yerinde gözetimsiz bırakmak değildir fakat herhangi bir güvenlik tehlikesi olmadığından emin olduktan sonra kısa bir süre odasında kendi başına oyun oynamasına izin vermeye çalışın.

Ayrılın. Bebeğinizi periyodik olarak başka birinin bakımına bırakmak gelişimi açısından gerçekten iyidir. Bu ona sizden ayrı olma fikri ile mücadele etme şansı verir. Arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan kısa sürelerle bebeğinize bakmalarını isteyin, böylelikle bebeğiniz sizin yokluğunuza alışabilir.

Bebeğinizden ayrılmak zorunda olduğunuz zaman ona hoşçakal deyin. Sinsice hareket etmeyin, bu sadece bebeğinizin endişesini artırır çünkü ne zaman ortadan kaybolacağınız konusunda asla emin olamayacaktır. Bunun yerine, ayrılırken bebeğinizi öperek ve “Anne gidiyor, hoşçakal.” “Bay bay” gibi aynı ifadeleri kullanarak küçük bir rutin geliştirin. Zamanla, veda rutini bebeğinizin geri döneceğinizi öğrenmesine yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ