Erkekler Hakkındaki Gerçekler

  • 02 Ocak 2015
  • 1.507 kez görüntülendi.
Erkekler Hakkındaki Gerçekler

Erkekler hakkında birçok şey bildiğinizi düşünebilirsiniz ama eminiz ki aşağıdaki gerçekleri okuduğunuzda çok şaşıracaksınız. Her zaman güçlü, cool, farklı görünmeye çalışan erkeklerin aslında nasıl olduklarını öğrenmek istiyorsanız; yazının devamındaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

İlk olarak zaten bilinen bir özellikle başlayalım: Erkekler, duygularıyla hareket etmezler. Kadınların tamamen duygularına yönelik yaptıklarına karşı erkekler, daha çok gözlem yapmayı severler. Karşılarındaki kadının hareketlerini izlemek ve tartmak, ardından ona göre hareket etmek erkeklere daha doğru gelir. Daha çok bir sinyal beklerler ve karşılarındaki kadının onlara davranış şekline göre adım atarlar. Bu nedenle ondan hoşlanıyorsanız doğru sinyalleri göndermek ve hareketlerinize dikkat etmek tercihiniz olmalıdır.
Kaynak: Erkekler hakkındaki gerçekler.
Erkekler, yalnız kızlara adım atmayı tercih ederler. Yalnızdan kastımız yanında arkadaşları olmayan, kendi başına bir yerde duran ve erkeğin gidip rahatça konuşabileceği kızlar. Eğer kalabalık bir grupla eğlenmeye gittiyseniz ve yan masanızda o duruyorsa sadece bütün gece süren bakışmalarla yetinmek zorunda olduğunuzu bilmeniz gerekir. Bu, sizden hoşlanmadığı için değildir; aksine yanınızda birileri varken sizinle konuşmayı, hatta reddedilme ihtimalini göze alamadığı içindir. Onunla bakıştığınız bir anda kalabalıktan biraz uzaklaşırsanız, ardınızdan gelmeye daha çok cesareti olacaktır.

Kadınlar, oyunları ve entrikaları sever, becerirler ve hafif sinsi hareketler onların çok hoşuna gider. Erkekler, kadınlara göre daha net olmaktan yanadırlar. Kadınlar, duygularını rahatça saklayabilirken erkekler bunu pek başaramazlar. Genelde kadınların da onlar gibi açık olmasını bekleyen erkekler, kadınları anlamakta bu yüzden zorlanırlar. Eğer ondan hoşlanıyorsanız, yanında birilerinin dedikodusunu yapmaktan ya da küçük entrikalardan uzak durmanızda fayda var.

Düşünülenin aksine erkekler, sorumluluk almayı severler. Erkeklere net bir şekilde isteklerinizi belirttiğinizde ve ona bir görev verdiğinizde bunu başarıyla gerçekleştireceklerdir. Sorumluluk almayı sevmeyen erkekler bile hırstan ya da gösteriş yapmaktan dolayı o işi bitirmek için çaba sarf edeceklerdir. Tabi biraz ego yükseltici cümleler yardımıyla…

Erkekler, kendine güvenen ve aklı başında kızları çok severler. Ondan çok hoşlanıyor olabilirsiniz fakat sürekli neler yaptığını merak etmeniz, onu aramanız ya da mesaj atmanız, onunla görüşmek istemeniz sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Sizden ne kadar hoşlanırsa hoşlansın; erkekler, yapışkan olan kızları pek sevmezler. Kendi hayatınız olması, arada bir meşgul olduğunuzu söyleyip onunla buluşmamanız, sosyal hayatınızı aynı şekilde korumanız onun sizin üstünüze daha çok düşmesini sağlayacaktır.

Duygularıyla hareket etmediklerini söylesek de; erkeklerin de duyguları olduğunu unutmayın. Düşünce olarak erkeklerin güzel kadınları beğendiği benimsenmiş olsa da; ne olursa olsun, hiç umulmadık birilerine de aşık olabilirler. Erkeklerin kadınlardan daha çok aşk acısı çektiği de araştırmalar sonucu söylenmiş bir durumdur.

Erkekler, güçlü olmakla özdeşleştirilmiş olsalar da; aslında birçok erkek kendine güvenmiyor. Hoşlandıkları kadının onlarla ilgilenmediği kanısına varıp, tam tersi kendilerini daha cool göstermeye çalışan erkekler, çoğu zaman da güçsüz oldukları konu yüzlerine vurulursa çıkışabiliyor.

Kadınların en büyük derdi olan fazla kilo sorunu, erkeklerin pek de umrunda değil diyebiliriz. Siz onun beğenisini kazanmak adına aç kalıyor olabilirsiniz fakat o, kimsenin kusursuz olmadığını biliyor ve sizi sevdikten sonra birçok şeyi sizin ettiğiniz kadar sorun etmiyor. Tabi sorun kendi kiloları olursa, her şey değişebilir.
Sürekli kadınların gereksiz yere kıskançlık yaptıklarını söyleseler de; aslında onlar, kadınları daha çok kıskanıyor. Özellikle onu kıskandırmak adına yaptığınız küçük oyunların bal gibi farkındalar fakat buna rağmen sinirleniyor ve çok kıskanıyorlar. Çoğu erkek güçsüz görünmemek adına bu hislerini saklamayı tercih etse de, sizi aslında çok kıskandığını unutmayın.

Bütün erkeklerin, hatta kadınların bile hayranlıkla baktığı o dünya güzeli kadınlar bile söz konusu olsa, eğer içi yeterince güzel değilse uzun ve ciddi bir ilişki söz konusu olamaz. Dış görünüş tabi ki önemli fakat erkekler, karaktere de en az dış güzellik kadar önem veriyor ve hoşlandıkları insanın bir yerden sonra içiyle ilgilenmeye başlıyor. Ona güvenebilmek, aklı başında biri olduğu bilmek, mantıklı ve zeki bir kadın olduğunu görmek bazen mükemmel bir fizikten daha önemli olabiliyor. Yani birinden hoşlandığınız zaman sürekli kendinizden yakınmanız, ayna karşısında saatlerinizi harcamanız pek bir şey ifade etmiyor. İç güzelliğinize de bir o kadar güveniyorsanız; şansınız yüksek demektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ