Eski Sevgiliyle Arkadaş Kalmak

  • 10 Ocak 2016
  • 2.086 kez görüntülendi.
Eski Sevgiliyle Arkadaş Kalmak

Eski sevgilinizle dost olabilir misiniz ya da zaten çoktan oldunuz mu? Hayır, bu sizin için imkansız mı? Bazıları bunun imkansız olduğunu düşünürken, bazıları bunu becerebiliyor. Eğer siz de bunu merak ediyorsanız; arkadaş kalabilmenin ilişkiden çok ayrılıkla ilgili olduğunu bilmeniz gerekiyor. Eğer sevgilinizle arkadaş kalmak gibi bir düşünceniz varsa, yapmanız gerekenler olduğunu unutmayın. İşte o durumlar…

Öncelikle şuna karar verin; onunla gerçekten arkadaş kalmayı istiyor musunuz? Bunun için iki tarafın da hislerinin bitmiş olması gerekir. Yani arkadaş olmaya karar verip görüştükten sonra, birkaç kadeh bir şey içip onu öpmeye yeltenmek ya da mesaj atmak, gözlerinin içine bakıp iç geçirmek gibi birçok durumun kesinlikle olmayacağı bir arkadaşlık için hazır mısınız? Yeri geldiğinde onun hayatına biri girecek ve belki siz onları birlikte göreceksiniz. Aynı şekilde siz de hayatınıza devam edeceksiniz ve o da bunu umursamayacak. Bütün bunlara hazırsanız; arkadaş kalmak için adım atabilirsiniz fakat bir cümle bile içinizi kıpırdattıysa; üzgünüz ama hisleriniz tam olarak bitmemiş olabilir. Tabi arkadaş kaldığınıza onu ve daha doğrusu kendinizi inandırabilmek için başkalarıyla önünde olmanız da doğru değildir; unutmayın.

İlişkinizin bitiş şekli, arkadaş kalabilmeniz için çok önemli. Eğer aldattıysanız ya da aldatıldıysanız, kırıldıysanız, unutamayacağınız şeyler olduysa vs. arkadaş kalamazsınız. Birbirinizden nefret etmemeniz, her şekilde birbirinizi affetmiş olmanız, arada hiç kırgınlık olmaması gerekir. Aksi takdirde sürekli birbirinize hesap sorduğunuz ya da kırgınlıklarla dolu bir ilişkiniz olacaktır.

Eğer çok tutkulu bir ilişki yaşadıysanız ya da gayet ciddi bir ilişkiden çıktıysanız; arkadaş kalmak sizi biraz zorlayabilir. Ayrılık sonrası hemen arkadaş kalmak zaten doğru bir hareket değildir; birbirinize biraz zaman tanımanız daha doğru olacaktır. Yaşadıklarınız, arkadaş kaldığınızda sürekli su yüzüne çıkacaksa, o tamamen arkadaş kalmaya hazırken siz her konuşmada eski günlerden bahsedecekseniz, daha da kötüsü arkadaş kalma fikrini ondan tamamen kopmamak ve arkadaşken illa ki aklını çelip yeniden sevgili olmaya ikna etmek için kullanıyorsanız; asla bu fikre başvurmayın deriz.

Arkadaşlarınızın sevgililerine karışma hakkınız var mı? İşte onunkilere de karışamayacağınızı unutmayın. Bugün olmasa yarın mutlaka bir sevgiliniz olacak; aynı şekilde o da bir gün biriyle karşınıza çıkacak. O gün de aynı şekilde arkadaş olduğunuzun farkında olacak mısınız? Onu kıskanmayacağınızdan, onun mutlu olmasını istediğinizden eminseniz sorun yok fakat bu cümle bile sizi rahatsız ediyorsa, başkasıyla olmasını kaldıramayacağınızı düşünüyorsanız; içinizdeki hisleri tekrar gözden geçirmeniz ve bu arkadaşlık fikrinden vazgeçmeniz gerekebilir. Bazı durumlarda arkadaş kalmanın imkansız olduğunu unutmayın. İlişki tek taraflı bittiğinde ya da arada büyük kırgınlıklar olduğunda, bu çok zorlayıcı bir durum olabilir. Onu hayatınızdan tamamen çıkarmanız, bazen sizin için daha iyi olabilir. Durumu iyice tartmalı, ondan sonra bu karar verilmelidir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ