Hep Yanlış Erkeklerle Mi Karşılaşıyorsunuz

  • 12 Ekim 2015
  • 1.861 kez görüntülendi.
Hep Yanlış Erkeklerle Mi Karşılaşıyorsunuz

Hayatımız boyunca bizim için doğru olan erkeği ararız; bazen buluruz ya da bulduğumuzu sanırız ama çoğunlukla aldandığımızı anlarız. Sonra durup kendimize sorarız: “Neden hep yanlış adamlar beni buluyor?” Üzgünüz ama siz onları buluyorsunuz. “Yanlış insan” diye bir kavram var mıdır yoksa yanlış olan ilişkiler midir, hatta bizim davranışlarımız mıdır? Neden hep yanlış erkekleri bulduğunuzu hala kendinize soruyorsanız; işte size cevaplarımız…

“Bütün erkekler aynı.” diyorsunuz; peki aslında siz ne istediğinizi bilmiyor, bu nedenle hepsini aynı görüyorsanız? Bir ilişkiden beklentiniz sadece bekar kalmamak mı, yoksa ona aşık olduğunuz için mi başlıyorsunuz? Evlenmek mi istiyorsunuz, yoksa sadece zaman geçirmek mi? Eğer amaçlarınız genelse seçici davranmazsınız ve dolayısıyla hayatınıza soktuğunuz insanlar da sizin isteklerinize karşılık veremez. Eğer bir erkekte ne aradığınızı, ilişkiden beklediklerinizi, aşkın sizin için ne ifade ettiğini iyi bilirseniz; isteklerinize uyan insanları hayatınıza sokar, daha mutlu olursunuz.

“Kimyalarımız uyuşmadı.” Bu sözü duymuşsunuzdur. Evet, bu oldukça doğru bir söz çünkü insanlar arasında kimya uyuşmaması diye bir durum var. Eğer onunla aranızda bir çekim hissediyorsanız ve ona karşı ilginiz varsa; bunlar sonucunda kimyalarınız ortak bir nokta oluşturacaktır ve siz de küçük hislerinizi büyük bir aşk sanacak, sonunda da yanlış biriyle olduğunuzu göreceksinizdir.

Çoğu zaman sevgilimizin ya da aşık olduğumuz insanın bize karşı nasıl davrandığına dikkat ederiz. Aslında bencilliği bir kenara bırakmamız ve onun diğer insanlara nasıl davrandığını gözlemlememiz gerekir. Doğal olarak bize daha farklı davranacaktır fakat ailesine, arkadaşlarına, hatta gittiğiniz mekanlardaki garsonlara nasıl davrandığını gözlemlerseniz, gerçekte nasıl bir insan olduğunu da rahatlıkla anlayabilirsiniz. Böylece yanlış olanın o mu, yoksa ilişkiniz mi olduğunu daha çabuk görürsünüz.

Ne güzel demiş şair: “Biz değişiriz, aşk değişti sanırız.” Başlarda her şey çok güzeldi ama sonradan bir şeyler ters gitmeye başladı; peki aslında sizin bakış açınız, ona karşı hisleriniz değiştiyse? Aynı şekilde onun sevmediğiniz yönlerini değiştirmeye çalışmak da son derece kötü bir hareket; unutmayın. Onun bir yetişkin olduğunu, onu tanıdığınızda da aynı olduğunu ama zamanla o aşkın körlüğü geçince gerçekleri görmeye başladığınızı unutmayın. Böyle bir düşünceyle başlanılan ilişkiler mutlaka mutsuzlukla biter; unutmayın. Aslında değişenin siz olabileceği gerçeği ve değiştirme çabaları, yanlış insanlar ve yanlış ilişkiler doğurur.

Eğer erkeklere karşı belirlediğin standartların yoksa, karşına çıkanların hep yanlış insanlar olmalarına şaşırmaman gerekir. Yüksek standartlar belirleyip hayatına sokacağın insanları deyim yerindeyse bir “ön eleme”den geçirirsen, daha doğru insanlarla karşılaşman mümkün olacaktır. Kendi değerini bilen ve kendini önemseyen her insan, hayatına girecekler için de bir standart belirler.

Kendine güvenmeyen insanlar, karşısındaki insanla birlikte kendini değersiz hisseder ve yanlış davranışlarla karşılaştığında bunlara göz yumar. Kendi değerinizi bilmiyorsanız ve kendinize güvenmiyorsanız, mutsuzluğunuzun asıl nedenini buldunuz demektir. Artık biraz daha özgüven sahibi olmak, değerinizi anlamak için çalışmalara başlamalısınız. Unutmayın ki her insan dünyaya bir kere gelir ve bir tek olarak gelir; kimsenin eşi benzeri yoktur. Kötü özellikleriniz, hoşunuza gitmeyen yönleriniz, sevmediğiniz uzuvlarınız bile olsa sizden bir tane daha olmadığını unutmayın.

Karşınıza çıkan erkekler yanlış değildir; sadece sizin için yanlıştır çünkü sizin istekleriniz, hayattan beklentileriniz, aşk anlayışınız, statünüz ondan farklıdır. Önce kendinizin farkında olmanız ve kendi kendinize de mutlu olabilmeniz, hayatınıza biri girdiğinde ondan beklediklerinizi anlamanız ve ilişki içinde de aynı mutluluğu koruyabilmeniz için iyi bir anahtar olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ