Hoşlanma Rehberi

 • 07 Kasım 2014
 • 1.362 kez görüntülendi.
Hoşlanma Rehberi

Hoşlanmak, bir ilişkinin başlangıcıdır. Birinden hoşlanıyor ama ona belli edemiyorsanız ve konuşmak yerine ona belli etmek istiyorsanız, onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyorsanız, beden dilinden yardım almak istiyorsanız; kısacası hoşlanmayla ilgili her bilgi için yazının devamından yardım alabilirsiniz.

Birinden hoşlanıyorsunuz ama ona söyleyemiyor, bir şekilde anlamasını bekliyorsunuz. Ondan hoşlandığınızı küçük hareketlerle belli edebilirsiniz.

 • Bir arkadaş ortamında konuşma devam ederken, onunla göz göze gelmeye çalışın. O kadar kalabalık bir grupta, herkes konuşurken onunla göz teması kurmanız, o kalabalıkta ilginizi çekenin o olduğunu belli etmenizi sağlayacaktır.
 • Eğer birebir diyalog içindeyseniz, konuşma anında arada bir elinizi koluna değdirebilirsiniz. Onunla ilgilendiğinizi belli edecektir.
 • Kendini ya da ilgi alanlarını anlatırken konuşmaya katılın, bilgi sahibiyseniz o konulardan konuşmaya devam edin. Onunla ve ilgilendiklerinle sizin de ilgilendiğinizi görecek, belki de ortak noktalar keşfedecek ve o da sizden hoşlanacak; kim bilir…
 • Göz teması kurduğunuz anlarda ona gülümsemeyi ihmal etmeyin.
 • Fazlasından kaçınarak yerinde ve dozunda, arada bir ona küçük iltifatlar edin.
 • Onun yanına ya da bulunduğu mekana giderken daha özenli giyinmeye, gün geçtikçe daha güzel görünmeye dikkat edin.
 • Birinden etkilendiğimizde heyecandan konuşamayız ya da saçmalarız. Kendinize mukayyet olun ve susup oturmak yerine muhabbete katılın, hatta siz muhabbet açın.
 • Birçok erkek, bir kadının ondan hoşlandığını hareketlerinden anlayabiliyor. Kadınların duruşları, bakışları, gülümseyişleri bile o erkeğin karşısında değişiyor. Sürekli saçlarını düzeltip ona bir şeyler vermeye çalışıyoruz. Onun anlayabileceği küçük oyunlarla bunu hissetmesini sağlayın.

Aynı ipuçlarından yararlanarak, onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığını da anlayabilirsiniz.

Birinden hoşlandığımızda daha dik dururuz, ona döneriz ve daha öz güvenli hareket etmeye çalışırız. O karşımızdayken gülümseriz ya da gülümsememeye çalışmak için ciddi kalmak adına çaba sarf ederiz. Karşımızdayken saçlarımızla oynarız; düzeltiriz, arkaya atarız, parmaklarımızı arasında gezdiririz. Nereye bakacağımız konusunda kararsız kalırız; ya ondan başka bir noktaya bakarız, o konuşsa bile başka yerlere bakarak cevap veririz ya da direkt ona bakarız ve büyüyen göz bebeklerimizle birlikte hislerimizi saklamamızı imkansızlaştırırız. Hoşlandığımız kişiyle konuşurken ellerimizi sürekli hareket ettirmeye çalışırız; elimizdeki bardakla oynarız, elimizi nereye koyacağımızı şaşırırız. Ses tonumuzda da ani değişiklikler yaşanır; normalde çok sakin konuşuyorsak bile daha hareketli konuşmaya başlarız. Normalde çok salaş bir tarzımız varsa bile; sürekli onunla karşılaşacağımız bir yere gidiyorsak, daha farklı ve dikkat çekici giyinmeye çalışırız. Daha çok makyaj yapar, saçlarımızı daha farklı toplarız. Eğer bunları yaparsanız; hoşlandığınıza dair sinyalleri alacak demektir. Eğer hoşlandığınız kişi bunları yapıyorsa; sizden hoşlandığından emin olabilirsiniz.
Sizden hoşlandığında sinyal verdiği gibi, sizden hoşlanmadığını anlayabileceğiniz bazı hareketler de vardır. İşte onlardan bazıları:

 • Ona mesaj attığınızda geç cevap atıyor. Herkesin elinden telefon düşmezken, o size cevap atmıyor ya da çok geç atıyorsa; sizi umursamadığını anlayabilirsiniz.
 • Onunla baş başa olduğunuzda bile göz temasından kaçınıyor, size özel konulardan bahsetmiyor. Size kendine dair bilgiler vermiyor ya da sırlarını size açmıyor. Eğer size gerçekten kendini açmıyorsa; sizinle bir şeyler paylaşmak, ciddi bir ilişki yaşamak istemiyor demektir.
 • Bir erkek, bir kadına değer veriyorsa; her şekilde bu değeri belli etmeye çalışır. Sizi eve bırakmak, evinizden almak gibi işler onun seve seve yapacağı ve mutlu olacağı şeylerdir. Eğer bunları yapmıyorsa; size önem vermiyordur.
 • Baş başa evde olduğunuzda bir şeyler yaşıyorsunuz; size sarılıyor, sizi öpüyor fakat dışarı çıktığınızda yanınızda yürümekten bile çekiniyor. Elinizi tutmuyor, elleri cebinde bir şekilde yanınızda yürüyor, arkadaşlarının yanında sizinle samimi olmuyor ve sizin için “sevgilim” demiyor. Bunlar, başka biriyle daha görüştüğünün sinyalleri olabilir.
 • Her insan farklı düşüncelere sahip olabilir fakat hayatınızda biri olduğunda, farklı düşünceleriniz bile olsa ortak bir noktada buluşmayı bilmeniz gerekir. Sizin her düşüncenizi saçma buluyor, ilgilenmiyor, sizi küçümsüyor, düşüncelerinize ters davranıyorsa; sizinle ortak bir nokta bulmak istemiyordur. Tamamen zıt olduğunuz biriyle nasıl birlikte olabilirsiniz?
 • Sizin dertlerinizle ilgilenmiyor, kaçıyor. Sizin önemli bir sorununuz olduğunda onun işi daha önemli oluyorsa, çeşitli bahanelerle yanınızda olmaktan kaçınıyorsa; sizden hoşlanmıyor demektir.
 • Birlikte dışarı çıktığınız zaman sizin dışınızda bütün kızlara bakıyorsa, sizinle ilgilenmiyor; gözü hep etrafta geziyorsa; sizinle ilgilenmiyor demektir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ