İdeal Sevgili Olmak/Bulmak

  • 17 Haziran 2015
  • 1.007 kez görüntülendi.
İdeal Sevgili Olmak/Bulmak

Hayatımız boyunca doğru insanı bekleriz. Yanlışlarla dolu hayatlarda bizim için doğru olacak biri mutlaka bir yerlerde vardır ve bir gün gelecektir. Peki, bu ideal sevgiliyle nasıl tanışabilirsiniz? Milyonlarca ihtimal arasında hangisi sizi hikayeniz olacak? Daha doğrusu; milyonlarca insan içinde hangisi sizin için doğru insan olacak? Önce kendinize ve başkalarına şans vermeyi ihmal etmeyin. Sırf boyu istediğiniz uzunlukta değil ya da sırf yan masanızda oturuyor ve size bakıyor diye birine şans vermekten geri kalmayın. Arkadaşlarınıza, etrafınızdakilere bir ilişki için hazır olduğunuzun sinyalini verin ve sürekli etrafa bakınıp birini aramak yerine onun size gelmesi için kendinizi düzeltin. Daha bakımlı, daha hoş olun ve dışarıya karşı kendine güvenen, güzel bir kadın imajı sergileyin. Sürekli gülümseyen, eğlenmesini bildiği gibi oturup kalkmasını da bilen bir kadın olmaya dikkat edin.

Onu gördünüz, ondan çok hoşlandınız, tanıştınız. Peki, sizin için doğru insan o mu, ideal sevgili olabilecek mi? Öncelikle, aşkın insanı hatalara karşı sorumsuz davranmaya ittiğini unutmayın. Aşka sığınarak hata yapmaktan, sadece beğendiğiniz halde ona çok aşık olduğunuzu sanmaktan ve birçok şeyi aşk bahanesiyle görmezden gelmekten vazgeçin. Sırf uzun süredir yalnızsınız diye karşınıza ilk çıkan erkekle olmanız gerekmiyor. Ne kadar beğenirseniz beğenin, onu tanıyın. Günümüz şartlarında birine güvenmek oldukça zor; onun hakkında öğrenebildiğiniz kadar ayrıntı öğrenmeye çalışın, hikayesindeki hangi ayrıntının size onun karakterini göstereceğini bilemezsiniz. Eğer onu yeterince tanıdıysanız ve bir sorun yoksa, buluşun. Buluştuğunuz zaman ayrıntılar çok önemli; sizi nereye götürmeyi seçti, ne giydi, hareketleri nasıldı… Vücut diline ekstra dikkat edin; siz konuştuğunuz zaman sizi dinliyor olması, kaba ve rahat hareketler yerine daha kibar davranması, etrafa bakmadan sadece sizinle ilgilenmesi, fazla konuşmayan ama fazla da susmayan biri olması, garsonla iletişimi, hesabı ödemesi, arabaya binerken kapınızı açması gibi uzayabilecek bu listedeki ayrıntılara dikkat edin. Aynı şekilde o da sizin hareketlerinize dikkat edeceğinden, olmadığınız biri gibi davranın demiyoruz fakat daha kibar ve düzgün davranmaya çalışın. Olumlu ve olumsuz bütün hareketlerini toplayarak hangi tarafın ağır bastığına karar verebilirsiniz. Sırf aşık olduğunuzu düşünüyorsunuz diye mekanın ortasında hesap fazla geldi diye bağıran, garsona “hoop” diye yüksek sesle seslenen, siz konuşurken yan masadaki kızlara bakan bir adamın hareketlerini alttan alamazsınız. Kendinizi iyi tanıyorsanız ve ne istediğinizi biliyorsanız, onunla buluştuğunuzda ona göre davranırsınız. Hoşunuza gitmeyen hareketlerinin sonradan değişeceğini, daha da kötüsü onu değiştirebileceğinizi düşünerek bir ilişkiye başlamayın; bu en büyük hatanız olur. Aynı şekilde siz de kendinizi net olarak anlatın.

Her şey iyi gidiyor, onunla bir ilişkiye başladınız. Bir sonraki aşama; ten uyumuna bakmanız olacaktır. Bunun için illa onunla cinsel anlamda birlikte olmanıza gerek yok; el ele tutuşmak ya da sarılmak gibi temaslardaki heyecanınız bu dereceyi belirleyebilir. Yanlışlıkla elleriniz değdiğinde kalbiniz yerinden çıkacak gibi oluyor, size sarıldığında nefesiniz kesiliyor, sizi öptüğünde karnınızda “kelebekler” uçuşuyorsa; ten uyumunuz gayet yerinde, üstelik siz de aşıksınız demektir. Buraya kadar olan kısımda düzgün davranışlarınız, kaliteli duruşunuz, zekanız, diğer kadınlardan farklı oluşunuzla güzel bir ilişkiye başladınız. Peki erkekler bir ilişkiden ne bekler? Öncelikle kıskançlığınızı bir kenara bırakın. Onu kıskanmanız, sizden uzaklaşmasına yol açacaktır. Ona güvenirseniz ve rahat bırakırsanız, aynı şekilde o da size güvenecektir ve size daha çok değer verecektir. Utangaç tavırlarınız, kötü niyetli olmayan ve masum bir kız izlenimi yaratsa da; bir yerden sonra karşınızdaki erkek sizden sıkılacaktır. Eskiden bu tarz kadınlar daha çok dikkat çekse de, günümüzde kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü kadınlar, erkekler tarafından daha çok beğeniliyor. Güçlü olmaya, diğer kadınlarla az da olsa rekabet etmeye, kendi hayatınızı yaşamaya devam edin.

Kendinizde sorun ettiğiniz bir çok şeye bir son verin. Erkekler, ilişkide kendiyle barışık olan ve gülüp eğlenebilen bir sevgili istiyor. Bu, kendinize güvendiğinizin bir işareti olacağından size karşı daha çok saygı duymasını sağlayabilir. Kararsız davranan, değişken hareketleri olan bir kadın olmayın. En basidinden bir yere gideceğinizde size fikrinizi sorarsa “Sen bilirsin.” yerine bir fikir önerin; iyi ya da kötü olması fark etmez. Aynı şekilde ani değişken tavırlar sergilemekten de kaçının. Bir gün iyiyken, sonraki gün bir şeye kızıp bunu ondan saklayarak ters davranmayın.

Unutmayın ki doğru insanı bulmanın yolu, doğru insan olmaktan geçer. Siz ne kadar düzgün davranırsanız ve kimse için kendinizden ödün vermemeyi öğrenirseniz, karşınıza çıkacak fırsatlar ve sonuçları da o kadar düzgün olacaktır. Erkekler hareketli ve gösterişli kadınlara bakarlar ama düzgün karakterleri ve naif insanlarla birlikte olurlar; unutmayın. Kimse için değişmeyin ve kimseyi de sizin için değişmeye zorlamayın. Sizin için ideal olan sevgili, siz kendi başınıza da ayaklarınızın üstünde durabildiğinizde mutlaka karşınıza çıkacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ