Karşılık beklenmeden kurulan ilişki

  • 08 Kasım 2014
  • 1.555 kez görüntülendi.
Karşılık beklenmeden kurulan ilişki

Karşılık beklenmeden kurulan ilişki! Bu ifadeyi duyduğunuzda “öyle bir ilişki var mı?” dediğinizi hisseder gibiyiz. Elbette ki var. Anne – bebek arasındaki ilişkide iki tarafta birbirinden karşılık beklemez.
Bebek anne rahmine düştükten sonra annede acıma, koruma, merhamet etme duyguları boy gösterir. Bununla beraber oldukça stresli ve zor bir dönem başlar anne için. Böylesine bir fedakârlığı bir anneden başka kim yapar. Bu masumane duyguyu yalnızca anneler taşıyabilir. Tüm sıkıntılara karşılık beklemeden göğüs geren annelerimiz, aynı zamanda bizim koruyucu meleklerimizdirler. Annemiz arkamızda olduktan sonra bize asla bir şey olmaz. Doğrusu da budur ya. Annemiz tüm yaşantımız boyunca ilk gün ki hassasiyeti gösterir bize. Tüm sıkıntılara, öz verilere rağmen anne ile bebek arasında oluşan bu duygunun hazzına anne olamayan kimse varamaz.
Bu nedenle annelik kutsal bir mertebedir. Ve kadın rahim gibi bir sıfatı kendinde bulundurur. Bunun bir sonucu olarak da anne ile bebek arasında aşılmaz bir ilişki vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ