Size Yalan mı Söylüyor ?

  • 12 Kasım 2014
  • 1.173 kez görüntülendi.
Size Yalan mı Söylüyor ?

Kadınlar, çoğu zaman erkeklerden daha kıskanç ve şüpheci olabiliyor. Bazen güvensizlikten, bazen de doğamızdan bunu yapabiliyoruz ve çoğunlukla sorularla hayatımızdaki erkeği sorguya çekerken, zihin okumak gibi bir yeteneğimiz olsun istiyoruz. Belki özel güçleriniz yok ama onun yalan söyleyip söylemediğini anlamanızda size yardımcı olabilecek ipuçlarınız var! İşte şüphelerinizi yenmenizi sağlayacak bazı ipuçları…

Yalan söyleyen insanların gözlerini kaçırması, çok eski bir bilgi olabilir ama aslında tam tersinin; konuşurken gözlerini kaçırmamasının da bir yalan belirtisi olabileceğini biliyor muydunuz? Eğer kendini savunurken gereğinden fazla süre gözünüzün içine bakıyorsa; bunun için çaba sarf ediyor, sizi yalan söylemediğine inandırmaya çalışıyordur.

Yalan söylüyorsa; sizden suratını da saklamaya çalışacaktır çünkü yalan söyleyenler, yüzüne bakılmasını ve incelenmesini istemezler. Yalanın anlaşılmayacağını düşünerek elleriyle yüzlerini kapatırlar, çeneleriyle ya da burunlarıyla oynarlar.

Yalan söyleyince burnu uzayan masal kahramanı Pinokyo gibi, burnun gerçekten yalanı ortaya çıkaran bir organ olduğunu biliyor muydunuz? Eğer burnu ısındıysa, yalan söylediğini düşünebilirsiniz. Tabi o anda burnuna dokunma konusundaki yaratıcılığınız da size kalmış.

Sevgiliniz size yalan mı söylüyor ?

Yalanı diliyle söylüyor olabilir ama diline bakarsanız; dilin yalan söylemediğini göreceksiniz. Ona şüpheyle bir şey sorduğunuz zaman, cevaptan hemen önce dilini hareket ettiriyorsa ya da dudaklarını yalamak gibi hareketler yapıyorsa; sorduğunuz sorudan biraz kaçmaya çalışıyor diyebiliriz.

Eğer bacaklarını nereye koyacağını şaşırıyorsa ya da sürekli hareket ettiriyorsa; karşınızda tedirgin, yalan söyleyen ve ne yapacağını bilemeyen bir erkek olabilir.

Ona bir soru sorduğunuzda çok düşünüyorsa ya da duraksayarak, duymamış gibi yapıyorsa, sorunuza soruyla yanıt veriyorsa; yalan söyleyecektir ve düşünmeye çalışıyordur. Aynı şekilde ona sorduğunuz bir soruya gereksiz ayrıntı veriyorsa; yine yalan söylüyor ve üstelik bunun üstünde çalışmış demektir. Eğer şüpheci bir soruya “ama”lı bir cevap veriyorsa; yine ondan korkabilirsiniz.

Son olarak, ona soru sorduğunuzda cevabını verirken omuzlarını silkiyorsa; yine yalan söylüyordur diyebiliriz. Ona nerede olduğunu sordunuz ve o da size arkadaşlarıyla oturduğunu söyledi ama omuzlarını silkti diyelim: Bu hareket, yalan söyleme esnasında bilinçsizce yapılır ve cevabı o an uydurduğunun göstergesidir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ